Biskupi varujú pred nastolením kultúry smrti

Autor: Robert Vašíček | 1.12.2013 o 21:10 | (upravené 1.12.2013 o 23:22) Karma článku: 11,39 | Prečítané:  964x

Presný titul článku v SME je "Biskupi varovali pred zánikom rodiny: Nastoľuje sa kultúra smrti." Úplne ma striaslo. Najprv som letmo zaregistroval iba

Biskupi a kultúra smrti. Reku, idú opäť pretriasať potraty a eutanáziu. A oni nie. Išlo o registrované partnerstvá. (Zrejme nedopatrením :-) SME zabudlo pridať k článku link na diskusiu, takže tu môžete kľudne diskutovať.)

Po prečítaní celého listu mi bolo jasné, že (pre biskupov) platí vzťah

registrované partnerstvo = kultúra smrti

To znamená napr., že dve ženy, žijúce v harmonickom lesbickom vzťahu, vzorne vychovávajúce svoje vlastné deti (materský pud je silný, neraz donúti aj lesbičku otehotnieť), tak tieto ženy sú podľa biskupov aktérky kultúry smrti. (Videl som o nich reportáž pred rokom či dvomi v ČT.) Ako sa vlastne autori listu dostali k natoľko zvrátenému výsledku? Stručne takto:
  1. Ak sa človek postaví proti Božiemu poriadku, nastolí kultúru smrti
  2. Podľa cirkevnej prezentácie božieho poriadku rodinu tvorí muž a žena.
  3. Tí, ktorí presadzujú registrované partnerstvá, sú preto „aktéri kultúry smrti
Sú proste horší než zloduchovia. (Aj keď tá logika prechodu z bodu 2 na 3 mi nie je jasná. Tie páry rovnakého pohlavia žijú tak či tak spolu, ako rodina. Čo také sa zmení, keď dostanú nato úradný papier, dokonca od úradu de iure sekulárneho štátu? Prečo to biskupov dráždi viac, ako býka červené súkno?)

Chcú ovládnuť vzdelávací proces a presadiť “sodomskú ideológiu” do školskej a predškolskej výchovy. Išlo by o taký výchovný proces, ktorý by dieťa obral nielen o dôstojnosť, ale morálne i psychicky by ho dokonale zmrzačil. Dieťaťu by znemožnil vyrásť po každej stránke v zrelého muža a v zrelú ženu.

Hrôza pomyslieť. Takže horespomínané lesbičky podľa vás vychovali psychicky aj morálne zmrzačené deti, ktoré dokonca nevyrástli v zrelého muže či ženu. Vážne si myslíte, že je to pravda?

A je škoda, že biskupovia k listu nepripojili aj odkazy na kritizované aktivity - takto svoje ovečky stavajú do pozície podpisovateľov Anticharty.

Pritom „aktéri kultúry smrti“ to majú vcelku jednoduché, pretože ich „silno podporujú aj médiá“. V liste nie je uvedené, ktoré médiá, takže zrejme všetky, včítane Katolíckych novín. Pritom

Kultúra smrti skutočne ohrozuje existenciu národa. Pri takom ohrození predošlé generácie neváhali umierať za ochranu vlasti.

(Stačí dosadiť vzťah zo začiatku, a dostaneme zaujímavé tvrdenie: Registrované partnerstvá ohrozujú existenciu národa. Predošlé generácie pri takom ohrození neváhali umierať.) Jediné šťastie je, že

Od nás sa ešte taká veľká obeta nežiada

Stačí, keď budeme ostražití. Tuším mi to niečo pripomína. Žeby Pavku Morozova? (Len tak mimochodom, spojenie „kultúra smrti“ sa v nedlhom liste vyskytuje 8 razy. )

Niet sporu, že spoločnosť je v ohrození. Ohrozuje ju vysoká nezamestnanosť (a neraz veľmi vysoká medzi mladými ľudmi), ohrozuje ju bieda (stále viac ľudí aj v západných štátoch skĺzava pod oficiálnu hranicu biedy), ohrozuje ju zvyšujúca sa kriminalita (často majúca zdroje v tej nezamestnanosti a biede), ohrozuje ju veľké množstvo imigrantov z úplne iných kultúr, ohrozujú ju mnohé iné faktory. To všetko sa dá štatisticky preukázať. Jedna z mála vecí, ktoré ju neohrozujú, sú registrované partnerstvá. Tie existujú už v 18 európskych štátoch, v niektorých už 20 a viac rokov (Dánsko, Nórsko, Švédsko). Zatiaľ som nezachytil alarmujúce štatistiky o prudkom znižovaní sa počtu uzatváraných manželstiev v týchto štátoch, a nič nenasvedčuje ani tomu, že by tie štáty mali byť nejako rozvrátené alebo by ich existencia mala byť kvôli zavedeniu registrovaných partnerstiev do legislatívy ohrozená.

Človek je živočích, ktorému pud velí žiť v pároch (podobne ako napr. husiam). Rodinu nevymyslela cirkev a ani katolícky (či iný) boh. Existovala aj v časoch, keď cirkev ešte neexistovala a nepochybne bude existovať aj vtedy, keď (možno) po cirkvi nebude ani chýru, ani slychu.

Kurzívou sú citáty z Pastierskeho listu Konferencie biskupov Slovenska na prvú nedeľu adventnú 2013.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?